Akredytacja na specjalizację z ginekologii dziecięcej

11 lutego 2024

Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach zdobywa akredytację na specjalizację z ginekologii dziecięcej i staje się unikatową placówką edukacyjną w Polsce.
Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach, znany z długoletniej tradycji opieki medycznej i zobowiązania do doskonalenia swojej działalności, ogłosił niezwykle znaczący krok w swojej historii. Placówka zdobyła prestiżową akredytację na prowadzenie specjalizacji z ginekologii dziecięcej, stając się jedynym szpitalem w Polsce, który posiada te wyjątkowe uprawnienie do nauczania w tej dziedzinie.

Akredytacja przyznana przez Międzynarodową Organizacje Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej – FIGIJ – International Federation of Pediatric and Adolescent Gynecology jest dowodem na najwyższą jakość usług medycznych świadczonych przez Szpital Zakonu Bonifratrów. „Proces ten obejmował rygorystyczną ocenę standardów opieki zdrowotnej, procedur medycznych i zaawansowanego szkolenia specjalistów. Jest to wyraźne potwierdzenie, że nasza placówka spełnia najwyższe normy opieki zdrowotnej w obszarze ginekologii dziecięcej” mówi prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop, kierownik Pododdziału Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach, międzynarodowa specjalistka z zakresu ginekologii dziecięcej i dziewczęcej.

Specjalizacja z ginekologii dziecięcej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów otwiera nowe możliwości zarówno dla pacjentów, jak i  lekarzy ginekologów i położników. Będzie trwać 2 lata. Młode pacjentki i ich rodziny będą miały dostęp do specjalistów o najwyższych kwalifikacjach i dostępie do najnowszych technologii w dziedzinie opieki zdrowotnej dla dzieci. Dla przyszłych lekarzy oznacza to unikatową okazję do zdobycia wiedzy i doświadczenia w specjalizacji, która do tej pory była trudno dostępna w Polsce.

Zdobycie akredytacji na prowadzenie specjalizacji w zakresie ginekologii dziecięcej czyni Szpital Zakonu Bonifratrów unikatową placówką nie tylko pod względem opieki medycznej, ale także edukacyjnym. To krok w kierunku poprawy zdrowia i dobrostanu dzieci i młodzieży w Polsce, a także umożliwia placówce współpracę z uczelniami medycznymi i szkolenie przyszłych lekarzy w tej specjalności.