Rehabilitacja

W każdym z oddziałów Bonifraterskiego Centrum Medycznego można korzystać z opieki rehabilitacyjnej. BCM prowadzi kilka dużych ośrodków rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej (Katowice, Łódź, Warszawa, Ząbkowice Śląskie, Wrocław, Piaski-Marysin) oraz dwa szpitale rehabilitacyjne: we Wrocławiu i Marysinie-Piaskach (łącznie 200 łóżek), gdzie leczeni są stacjonarnie pacjenci w ciężkich stanach (schorzenia neurologiczne, pacjenci po udarach, wypadkach). Rehabilitacja prowadzona jest także w warunkach domowych – ta forma pomocy skierowana jest do pacjentów niepełnosprawnych oraz mających problemy z dotarciem do placówek medycznych.

Przy większości z nich działają także poradnie rehabilitacyjne i poradnie specjalistyczne, gdzie można umówić się na wizytę u lekarza odpowiedniej specjalności czy lekarza rehabilitacji.

Główny budynek Szpitala - parter

Informacja i rejestracja telefoniczna 32 357 62 77

Poradnia Rehabilitacyjna

Wysokiej klasy specjaliści rehabilitacji medycznej przeprowadzają kompleksowe badania diagnostyczne, na podstawie których dobierają dla każdego Pacjenta odrębny tryb i zakres fizjoterapii.

Więcej informacji

Fizjoterapia Ambulatoryjna

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pełnych pasji i energii. Swoją wiedzę poszerzamy na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, szukając najlepszych i najefektywniejszych metod terapii.

Więcej informacji

Rehabilitacja Domowa

Świadczenia fizjoterapeutyczne w warunkach domowych udzielane są pacjentom, którzy ze względu na brak możliwości samodzielnego przemieszczania się nie mogą dotrzećna zabiegi w warunkach ambulatoryjnych.

Więcej informacji

Kadra Medyczna

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pełnych pasji i energii. Swoją wiedzę poszerzamy na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, szukając najlepszych i najefektywniejszych metod terapii.

Więcej informacji

Informacje dla Pacjenta

Na wizytę lekarską i fizjoterapeutyczną proszę zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz wyniki badań jak:

 • prześwietlenia RTG,
 • rezonans magnetyczny,
 • USG.

Na zabiegi należy ze sobą zabrać:

 • obuwie zmienne,
 • wygodny strój,
 • ręcznik.

W przypadku zabiegów hydroterapii:

 • krótkie spodenki
 • koszulkę z krótkim rękawkiem

W przypadku zabiegów elektroterapii skóra powinna być czysta i odtłuszczona.

Rehabilitacja Katowice

Główne cele rehabilitacji

 • rekonwalescencja i powrót do pełnej sprawności po urazie, chorobie lub operacji,
 • poprawa siły, elastyczności i mobilności, pomoc w odzyskaniu niezależności,
 • zapobieganie powikłaniom, które mogłyby doprowadzić do tymczasowej lub długotrwałej niepełnosprawności, zwłaszcza po uszkodzeniach układu nerwowego,
 • poprawa jakości życia poprzez umożliwienie pacjentom powrotu do codziennych czynności i funkcjonowania bez bólu i dyskomfortu,
 • pomoc w adaptacji do życia z chorobą lub po operacji, do ograniczeń ruchowych i zdrowotnych, które wynikają ze stanu pacjentów,
 • pomoc w dostarczeniu narzędzi do lepszego zarządzania stanem zdrowia,
 • wsparcie fizyczne, psychiczne, emocjonalne i społeczne na każdym etapie terapii, co pozwala zmniejszyć stres, zapobiegać depresji i spadkom nastroju,
 • zwiększenie świadomości ciała, zachowywania równowagi i koordynacji ruchowej, co pozwala unikać urazów czy upadków,
 • edukacja pacjentów w zakresie prawidłowego wykonywania ruchów, a także stylu życia uwzględniającego odpowiednią dawkę aktywności fizycznej każdego dnia, zbilansowaną dietę oraz przestrzeganie zdrowych nawyków (rezygnację z palenia papierosów, nadużywania alkoholu, nieergonomicznej postawy ciała).

Rehabilitacja – dla kogo jest przeznaczona?

Rehabilitacja jest przeznaczona dla różnych grup pacjentów – zarówno tych, którzy doświadczyli uszczerbku na zdrowiu w wyniku poważnych lub łagodnych urazów, jak i tych, którzy przewlekle chorują i potrzebują wsparcia w lepszym zarządzaniu chorobą. Pomoc specjalistów jest także nieoceniona w przypadku operacji – podjęcie terapii przed i po zabiegu pozwala skrócić okres rekonwalescencji, szybciej odzyskać sprawność i niezależność oraz zredukować ryzyko wystąpienia powikłań. Współpracę z kadrą specjalistów medycznych mogą podjąć pacjenci w każdym wieku – terapia może być dedykowana dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom, ponieważ terapeuci indywidualnie dobierają zakres rehabilitacji w zależności od potrzeb i stanu zdrowia każdego podopiecznego. Jest ukierunkowana przede wszystkim na odzyskanie sprawności fizycznej, ale także gwarantuje pomoc w sferze psychicznej i społecznej. Ważną częścią terapii jest edukacja pacjentów na temat różnych obszarów życia, dzięki czemu mogą oni lepiej zarządzać ograniczeniami i szybciej wrócić do pełni sił.

logo-fundusze-europejskie logo-rzeczpospolita logo-slaskie logo-unia-europejska