Rehabilitacja Stacjonarna
R ehabilitacja stacjonarna powstała z myślą o pacjentach oczekujących profesjonalnej i skutecznej rehabilitacji w przyjaznym otoczeniu, dla osób, którym trudno się poruszać i dojeżdżać na zabiegi fizjoterapeutyczne.
Nowoczesne wyposażenie
W nowocześnie wyposażonych gabinetach i salach gimnastycznych przeprowadzana jest rehabilitacja ogólnoustrojowa i neurologiczna. Oddziały Szpitalne specjalizują się w przywracaniu sprawności fizycznej po przebytych urazach ortopedycznych, operacjach układu ruchu i centralnego układu nerwowego oraz w chorobach neurologicznych i reumatologicznych.
Bonifraterskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Oddział Provita Wrocław posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie stacjonarne pacjentów w Oddziałach Rehabilitacyjnych. NFZ określa bardzo skrupulatnie jednostki chorobowe, z którymi pacjenci mogą być hospitalizowani, jak również czas trwania leczenia. W warunkach stacjonarnych prowadzona jest rehabilitacja ogólnoustrojowa oraz rehabilitacja neurologiczna.
Kwalifikacje do leczenia
Kwalifikacji do leczenia w oddziale dokonują lekarze oddziału na podstawie skierowań, udokumentowanego przebiegu choroby oraz aktualnego stanu pacjenta. W przypadku rehabilitacji ogólnoustrojowej skierowanie może być wystawione przez lekarzy oddziałów:
- urazowo – ortopedycznych, chirurgicznych,
- neurochirurgicznych,
- neurologicznych,
- reumatologicznych,
- chorób wewnętrznych,
- onkologicznych,
- ginekologicznych,
- urologicznych,
- kardiologicznych,
- geriatrycznych.
W przypadku zaostrzenia chorób przewlekłych skierowanie może być wystawione przez lekarzy poradni:
- rehabilitacyjnej,
- urazowo – ortopedycznej,
- neurologicznej,
- reumatologicznej.
Skierowanie na rehabilitację neurologiczną może być wystawione przez lekarzy oddziałów:
- anestezjologii i intensywnej terapii,
- neurologii,
- neurochirurgii,
- chirurgii ogólnej,
- ortopedii i traumatologii,
- chorób zakaźnych,
- chorób wewnętrznych.
W przypadkach medycznie uzasadnionych, z wyjątkiem ciężkich uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego skierowanie może być wystawione przez lekarzy poradni:
- neurologicznej,
- rehabilitacyjnej,
- neurochirurgicznej,
- chirurgii ogólnej,
- urazowo – ortopedycznej.
Na badania kwalifikacyjne pacjenci winni zgłosić się ze skierowaniem i dokumentacją leczonego schorzenia, badaniami dotyczącymi leczonego schorzenia, wypisami ze szpitali itp.
Kontakt
Informacja i rejestracja telefoniczna 531 187 831