O nas

Bonifraterskie Centrum Medyczne z siedzibą we Wrocławiu
powstało z połączenia bonifraterskich Spółek:

  • Centrum Medyczne Bonifratrów sp. z o.o. w Warszawie,
  • Bonifraterskie Centrum Zdrowia sp. z o.o. we Wrocławiu,
  • Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego sp. z o.o. w Łodzi,
  • Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego sp. z o.o. w Krakowie
  • Szpital Zakonu Bonifratrów sp. z o.o. w Katowicach

Nasza działalność

W naszych placówkach prowadzimy od wielu lat działalność medyczną w ramach NFZ oraz w trybie komercyjnym.

Zapewniamy usługi na najwyższym poziomie, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, najnowocześniejszej aparatury oraz wysoką klasę specjalistów, z dużym doświadczeniem operacyjnym i diagnostycznym.

Poza świadczeniem pomocy obejmującej całość procesu opieki zdrowotnej: od diagnostyki po kompleksowe leczenie, również szpitalne, od podstawowej opieki medycznej po pomoc specjalistyczną, rehabilitację oraz stałą opiekę dla osób starszych i terminalnie chorych, przywiązujemy ogromną wagę do rozwoju personelu.

Nasza oferta

W ramach prowadzonej w Krakowie, Katowicach i Łodzi działalności szpitalnej oferujemy dostęp do szerokiej gamy świadczeń.

Dysponujemy szerokim zapleczem diagnostycznym, ambulatoryjnym i specjalistycznym z zakresu chirurgii, ortopedii, ginekologii, dermatologii, okulistyki, gastrologii, kardiologii, nefrologii, laryngologii, endokrynologii, alergologii oraz wielu innych dziedzin. Nasze poradnie specjalistyczne dostępne są dla pacjentów w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Katowicach.

Rozwijamy niszowe dziedziny medycyny, nakierowane na specjalistyczną opiekę nad pacjentem. Skupiamy się na komplementarności świadczonych usług, aby maksymalnie ułatwić pacjentowi drogę od postawienia diagnozy, do całkowitego powrotu do zdrowia oferując dostosowane do potrzeb kompleksowe pakiety świadczeń.

W naszej ofercie posiadamy szerokie spektrum opieki rehabilitacyjnej w warunkach stacjonarnych – szpitale rehabilitacyjne z oddziałami ogólnoustrojowymi i neurologicznymi w Marysinie i we Wrocławiu, ośrodkami rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej (Katowice, Łódź, Warszawa, Ząbkowice, Wrocław, Marysin) oraz fizjoterapię domową skierowaną do osób niepełnosprawnych, mających problemy z dotarciem do placówek. Nie boimy się rehabilitować dzieci, odnosząc w tym zakresie duże sukcesy.
W naszych placówkach najlepsi specjaliści czuwają nad powrotem pacjentów do sprawności.

Opieka

Opiekujemy się osobami nieuleczalnie chorymi i starszymi w Hospicjum św. Jana Bożego we Wrocławiu, hospicjach domowych prowadzonych na terenie Dolnego i Górnego Śląska, jak również w ramach oddziałów medycyny paliatywnej w Katowicach i w Łodzi oraz domu seniora w Warszawie. Kładziemy duży nacisk na zapewnienie naszym podopiecznym intymności, domowej atmosfery i bezpieczeństwa.