Noc Cracovia Sacra u Bonifratrów

BCM

25 stycznia 2024

16 Krakowska Noc Cracovia Sacra odbędzie się w dniach 14 i 15 sierpnia 2023 r. z tematem przewodnim „Symbolika roślin w sztuce sakralnej”. To wyjątkowe wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz krakowskiego Konwentu Bonifratrów. Pomysł, rozmach i zainteresowanie jakie budzi to przedsięwzięcie nie znajduje odpowiednika w Europie.

Bogaty program tegorocznej edycji tworzą koncerty, liczne wystawy tematyczne, zwiedzanie obiektów sakralnych, wykłady i prezentacje. Szczegóły dostępne są na stronie: www.krakowskienoce.pl Częścią Krakowskiego cyklu będzie koncert w Sanktuarium św. Jana Bożego – Kościół Bonifratrów pw. Trójcy Przenajświętszej ul. Krakowska 48 zaplanowany na 15 sierpnia, godz. 19:30 pt.: „Judyta Zwycięska” w wykonaniu Zoriany Grzybowskiej (śpiew, bandura) oraz Artura Grzybowskiego (słowo), którzy  zaprezentują ukraińskie pieśni religijne i ballady historyczne.

Do ogrodu szpitalnego (wejście od Trynitarskiej 11) zapraszamy na wystawę plenerową „Motyw granatu w sztuce chrześcijańskiej”. Wystawa będzie dostępna w godzinach 10:00 – 20:00.

Wstęp wolny!