Obchodzimy 32. Światowy Dzień Chorego

BCM

11 lutego 2024

W dniu dzisiejszym, z okazji corocznie obchodzonego Światowego Dnia Chorego, w Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w naszym szpitalu odbyła się uroczysta msza święta, celebrowana przez kapelana ks. Pawła Sobstela.

Inicjatywa tego święta, ustanowionego przez papieża Jana Pawła II, skupia się na zwróceniu uwagi na osoby chore i cierpiące, a także na wspólnej modlitwie w ich intencji. Światowy Dzień Chorego jest też doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy poświęcają się leczeniu i opiece nad chorymi.

– Pamiętajmy, jak ważne jest, aby nie być obojętnym na cierpienie innych, aby być blisko drugiego człowieka. W tym szczególnym dniu wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy na co dzień swoim profesjonalizmem, determinacją i poświęceniem ratują ludzkie życie. Dzięki takim osobom, angażującym się w codzienną pracę, w niesienie pomocy bliźniemu, nasze dzieło Boże – nasz szpital, może w taki piękny sposób funkcjonować. To wszystko wpisuje się w przepiękną tajemnicę dnia dzisiejszego – mówił bonifrater brat Ambroży OH.

Po zakończonej liturgii księża wraz z braćmi udali się na oddziały szpitalne, gdzie spotkali się z chorymi, udzielili im sakramentu namaszczenia oraz sakramentu pokuty. We mszy św. uczestniczyli pracownikami szpitala, bracia, oraz pacjenci z rodzinami i najbliższymi.

Zdjęcie przedstawia osoby uczestniczące we mszy świętej