Procedura przyjęcia na oddział w szpitalu w Krakowie

BCM

11 lutego 2024

Procedura przyjęcia do Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej

 1. Pierwsza wizyta:
  a. Rejestracja odbywa się osobiście w Rejestracji Głównej (budynek A, przy wejściu od ul. Trynitarskiej) lub pod numerem telefonu 12 37 97 377. Pacjent zgłaszający się ze skierowaniem do poradni od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (skierowanie do Poradni Chirurgii Ogólnej kod resortowy: 1500) kwalifikowany jest do odpowiedniego zabiegu operacyjnego przez lekarza w Poradni Chirurgii Ogólnej. Na wizycie kwalifikacyjnej pacjent otrzymuje termin przyjęcia do szpitala oraz zalecenia dotyczące dodatkowych badań, terminy wizyt kontrolnych przed przyjęciem do szpitala oraz postępowania przedoperacyjnego.
  b. Pacjenci zgłaszający się ze skierowaniem do szpitala (skierowanie na Oddział Chirurgiczny Ogólny kod resortowy: 4500) są umieszczani w dedykowanej im kolejce przyjęć na oddział.
 2. W wyznaczonym terminie pacjent przygotowujący się do zabiegu operacyjnego zgłasza się na wizytę kontrolną związaną z pobraniem krwi do badań laboratoryjnych, konsultację anestezjologiczną oraz chirurgiczną wizytę weryfikacyjną.
  a. Pobranie krwi do badań laboratoryjnych – odbywa się w godz. 7:00-8:00 w gabinecie nr 12, pacjent powinien być na czczo i dostarczyć na wizytę komplet skierowań na badania otrzymanych przy kwalifikacji do zabiegu.
  b. Konsultacja anestezjologiczna – odbywa się w terminie wyznaczonym w rejestracji w gabinecie nr 15, pacjent powinien posiadać komplet dokumentacji medycznej własnej oraz otrzymanej przy kwalifikacji do zabiegu, wymagane opinie specjalistyczne, leki własne w oryginalnych opakowaniach.
  c. Chirurgiczna wizyta weryfikacyjna – odbywa się w terminie wyznaczonym w rejestracji w gabinecie nr 10, pacjent powinien dostarczyć komplet dokumentacji medycznej własnej oraz otrzymanej przy kwalifikacji do zabiegu, wymagane opinie specjalistyczne, leki własne w oryginalnych opakowaniach, dokumentację otrzymaną podczas konsultacji anestezjologicznej; podczas wizyty weryfikowane są wyniki badań laboratoryjnych, badania rentgenowskiego klatki piersiowej oraz brak przeciwskazań do wykonania zabiegu planowego w oparciu o historię choroby pacjenta i opinie lekarzy prowadzących.
 3. W wyznaczonym dniu pacjent zgłasza się do szpitala o godz. 6:00. Istnieje możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie szpitala. Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej znajduje się na I piętrze w budynku A. Do oddziału prowadzi winda I.
 4. Zgłaszający się do szpitala pacjent powinien zabrać ze sobą: dokumentację medyczną, dowód osobisty, pończochy uciskowe (klasa Ia, długość do połowy uda), pas przepuklinowy (jeśli wskazane), piżamę, pantofle, szlafrok, ręcznik, przybory toaletowe. Pacjenci są proszeni o zgolenie brody, a pacjentki o usunięcie lakieru z paznokci.

ZALECENIA POOPERACYJNE

Pacjent opuszczający Oddział Chirurgiczny otrzymuje wyczerpujące zalecenia obejmujące postepowanie z raną pooperacyjną, leczenia przeciwbólowego, zapobiegania powikłaniom, sugerowaną dietę oraz termin wizyty kontrolnej w poradni chirurgicznej. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów niepokojących pacjent może skontaktować się telefonicznie z lekarzem dyżurnym (dyżurka lekarska: 12 37 97 148).