Światowy Dzień Walki z Rakiem – kompleksowa opieka onkologiczna w Szpitalu Bonifratrów w Łodzi

BCM

11 lutego 2024

Zdjęcie przedstawia widok szpitala z lotu ptaka

4 lutego to szczególny dzień poświęcony walce z rakiem. W tym dniu chcemy podkreślić znaczenie kompleksowej diagnostyki, skutecznego leczenia i profilaktyki chorób nowotworowych. Szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi odgrywa kluczową rolę w regionie, zapewniając pacjentom szybki dostęp do badań i całościowej opieki onkologicznej.

 

W nowoczesnym Oddziale Onkologii Klinicznej, funkcjonującym w ramach Regionalnego Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Onkologicznych, pacjenci otrzymują bezpłatne leczenie dzięki kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpital specjalizuje się w leczeniu różnorodnych nowotworów, w tym raka jelita grubego, płuc, piersi, nerki, gruczołu krokowego, trzustki, tarczycy, jajnika i pęcherza moczowego.

Placówka wyposażona jest w nowoczesne urządzenia do diagnozowania chorób nowotworowych, takie jak rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, pracownie RTG, USG, pracownia endoskopowa. Dzięki temu proces diagnostyki i leczenia odbywa się sprawnie i efektywnie.

 

Jako Centrum Kompetencji Raka Jelita Grubego szpital oferuje program kompleksowej opieki onkologicznej obejmujący pełną diagnostykę, leczenie operacyjne, chemioterapię, radioterapię i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Pacjenci objęci programem mają gwarantowane regularne badania diagnostyczne przez okres 5 lat po zakończeniu leczenia, obejmujące m.in. kolonoskopię, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny oraz badania laboratoryjne.

 

Dr n. med. Jarosław Dyczka, ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej, podkreśla, że w przypadku pacjentów onkologicznych czas reakcji ma kluczowe znaczenie. Dlatego cały proces, od diagnozy po leczenie, odbywa się w jednym miejscu co pozwala na szybką reakcję i skoordynowaną opiekę.

 

W Szpitalu Zakonu Bonifratrów stosuje się nowoczesne metody leczenia, takie jak leczenie celowane, immunoterapię, a także chemioterapię przedoperacyjną, pooperacyjną i paliatywną. Pacjenci mają implantowane porty naczyniowe ułatwiające długotrwały dostęp do żyły centralnej, co jest szczególnie istotne w przypadku częstego podawania leków dożylnie, np. w trakcie chemioterapii.

 

Walka z rakiem to nie tylko leczenie, ale również wsparcie emocjonalne i przeciwbólowe. Szpital Zakonu Bonifratrów angażuje się w kompleksową opiekę nad pacjentami, zapewniając im nie tylko nowoczesne metody leczenia, ale również wsparcie w każdym etapie walki z chorobą.

 

Kontakt z Oddziałem Onkologii Klinicznej, gdzie można uzyskać wszelkie informacje o badaniach i hospitalizacji: 533 165 017

Kontakt z Poradnią Onkologiczną szpitala: 42 220 30 30