Święty Mikołaj rozdaje uśmiechy pacjentom naszego szpitala

BCM

11 lutego 2024

Fotografia przedstawia grupę osób, pięć kobiet, dwóch mężczyzn i jednego mężczyznę przebranego w strój Świętego Mikołaja. Wszystkie osoby uśmiechają się, dwie kobiety i jeden mężczyzna - w czarnym habicie, mają na głowach czapki Mikołaja. Wszystkie osoby pozują do zdjęcia w pomieszczeniu szpitalnym

6 grudnia br. do Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach zawitała wyjątkowa postać – Święty Mikołaj, niosący ze sobą aurę świątecznej atmosfery.

Wizyta Mikołaja wraz z Aniołkami nie tylko przyniosła słodkie upominki,
ale także stworzyła niezapomniane, świąteczne doświadczenie dla pacjentów.

Podczas wizyty, świeżo upieczone mamy z oddziału ginekologiczno-położniczego otrzymały wyjątkowe upominki. Każda z nich miała zaszczyt otrzymać pamiątkowe zdjęcie swojego maluszka, umieszczone w pięknej ramce wykonanej przez utalentowanych uczniów z IV LO im. Gen. S. Maczka w Katowicach.

Te serdeczne i osobiste gesty sprawiły, że czas spędzony w szpitalu nabierał magicznego wymiaru, dodając ciepła i przedświątecznej radości. Inicjatywa ta nie tylko przyniosła uśmiech na twarzach pacjentów, lecz przede wszystkim podkreśliła wartość wspólnoty i solidarności w okresie Adwentu.

Spotkanie z Mikołajem stało się symbolem nadziei i troski, a zaangażowanie młodzieży z liceum dodatkowo wzmocniło więź między pokoleniami. Niech ta magiczna wizyta będzie inspiracją do propagowania dobroci i wspierania się nawzajem w trudnych momentach życia, a symboliczne gesty – takie jak odwiedziny Świętego Mikołaja, wprowadzają atmosferę zbliżających się świąt.