Uroczyste spotkanie opłatkowe

BCM

11 lutego 2024

Fotografia obrazuje dużą grupę osób podczas świątecznego spotkania wigilijnego. Osoba na pierwszym planie - brat Bonifrater, przemawia przez mikrofon. Obok widać stół na którym stoi zastawa i posiłki w bemarach, w tle widać kolorową choinkę.

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas dzielenia się dobrem z innymi, to czas pokoju, zadumy, wewnętrznego wyciszenia, i przede wszystkim to czas radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj, 20 grudnia br., tradycyjnie, jak co roku w refektarzu klasztornym Braci Bonifratrów w Krakowie, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli pracownicy naszego szpitala, konwentu, apteki szpitalnej i laboratorium. Życzenia wszystkim współpracownikom szpitala, w imieniu
o. Prowincjała Franciszka Salezego Chmiela i Braci wspólnoty krakowskiej złożył przeor Konwentu br. Eugeniusz Kret. Do życzeń dołączyli się również: dyrektor medyczny prof. Mirosław Szura oraz prezes Bonifraterskiego Centrum Medycznego Jacek Graliński, który życząc zebranym wszystkiego co najlepsze i dziękując za zaangażowanie, wyraził jednocześnie radość ze współpracy z nadzieją, że będzie ona coraz sprawniejsza.

We wszystkich życzeniach podkreślana była troska i podziękowania dla wszystkich współpracowników za ich codzienny trud i poświęcenie na rzecz chorych i potrzebujących. Po odczytaniu fragmentu ewangelii i pobłogosławieniu opłatków przez o. Alberta, nastąpiła radosna część z życzeniami i z degustacją wigilijnych potraw.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wspólnym świętowaniu. Życzymy błogosławionych Świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym 2024 Roku!