Wprowadziliśmy gazometrię poporodową!

Avatar photo

Jakub Staniczek

21 marca 2024

Zdjęcie przedstawia pracownika medycznego obsługującego urządzenie do gazometrii poporodowej

N

a Bloku Porodowym Szpitala Bonifratrów wprowadziliśmy najnowocześniejszą praktykę w opiece nad noworodkami – gazometrię poporodową dla każdego niemowlęcia.

Jest to innowacyjna metoda, która nie tylko jest zgodna z najnowszymi rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczącymi śródporodowego monitorowania stanu płodu, ale także czyni naszą porodówkę jedną z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych.

Gazometria poporodowa umożliwia nam dokładną ocenę równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie noworodka, co jest kluczowe dla szybkiego wykrycia ewentualnych problemów i patologii. Dzięki temu nasz zespół neonatologów może w bardzo krótkim czasie diagnozować i włączać leczenie u małych pacjentów. Dodatkowo, poporodowa ocena gazometrii w tętnicy pępowinowej stanowi obiektywną ocenę stanu urodzeniowego płodu, co przyczynia się do jeszcze skuteczniejszej opieki nad naszymi małymi pacjentami.

Jesteśmy niezmiernie dumni z możliwości dostosowania naszych praktyk do najnowszych standardów medycznych i zapewnienia pacjentom opieki najwyższej jakości. Wprowadzenie gazometrii poporodowej stanowi kolejny, przełomowy krok w naszym dążeniu do doskonałości i zapewnienia najlepszej opieki nad matkami i dziećmi. Dzięki tej nowoczesnej technologii, możemy być pewni, że każdy noworodek otrzymuje najlepszą opiekę już od pierwszych chwil życia.