Ziołolecznictwo w Krakowie

BCM

11 lutego 2024

Zdjęcie trzech butelek z ziołami

Już od ponad 300 lat naszą specjalnością są porady w zakresie leczenia ziołami. Czerpiąc z wielowiekowej tradycji ziołolecznictwa Zakonu Bonifratrów mamy w tym ogromne doświadczenie.

Opierając się na współczesnej wiedzy medycznej, leczymy głównie mieszankami ziołowymi i kroplami skomponowanymi według tradycyjnej receptury zakonnej. Mieszanki ziołowe nie zastąpią wprawdzie leczenia farmakologicznego, ale są pomocne między innymi przy schorzeniach takich jak: infekcje dróg oddechowych, zaburzenia ze strony układu pokarmowego (np. bóle brzucha, zgaga, zaparcia, wzdęcia etc.), podwyższony poziom cholesterolu, choroby dróg moczowych, oddechowych, skóry, oraz zaburzeniach nerwicowych i bezsenności. W przypadku leczenia nowotworów skupiamy się przede wszystkim na wspomaganiu leczenia objawowego.

Należy również pamiętać, że każda kuracja ziołami nie może być prowadzona bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, ponieważ dopiero lekarz na podstawie wyników badań dobiera odpowiednie leczenie. Zioła stanowią więc znakomite uzupełnienie medykamentów syntetycznych. Ziołolecznictwo to jeszcze jeden znak obecności Bonifratrów w służbie chorym i potrzebującym.