Wojewódzki Oddział Chirurgii Naczyń i Angiologii

Oddział wykonuje zabiegi wewnątrznaczyniowe oraz zabiegi klasyczne zarówno w trybie planowym jak i nagłym. Począwszy od operacji ratujących życie takich jak zaopatrzenie pękniętych tętniaków aorty brzusznej, poprzez niedokrwienia kończyn dolnych ostre i krytyczne, skończywszy na najbardziej skomplikowanych zabiegach hybrydowych.

Leczymy operacyjnie takie choroby jak: tętniaki aorty brzusznej, tętnic trzewnych i kończyn dolnych, niedokrwienie kończyn dolnych i miażdżyca, niewydolność żył jamy brzusznej i zespoły uciskowe żył, malformacje tętniczo- żylne. Wykonujemy niezwykle skomplikowane zabiegi zaopatrzenia tętniaków aorty brzusznej przy pomocy stentgraftów rozwidlonych typu Branch.

Oddział aktywnie współpracuje z innymi oddziałami chirurgii naczyń województwa małopolskiego w zakresie wspólnego szkolenia i wymiany doświadczeń. Współpraca z klinicznym Oddziałem chirurgii Ogólnej Szpitala Bonifratrów jest wyjątkowa w skali województwa jak i kraju – leczenie zespołów uciskowych pnia trzewnego za pomocą metod laparoskopowych, endowaskularnych i klasycznej chirurgii naczyń pozwala na kompleksową opiekę nad chorymi. Wspólna diagnostyka natomiast i leczenie dzięki współpracy z Oddziałem chorób Wewnętrznych i Angiologii pozwala na holistyczne podejście do pacjenta i poprawę bezpieczeństwa metod terapeutycznych.

Na Oddział przyjmowani są Pacjenci w ramach umowy z NFZ.

Kadra Oddziału:

  • kierownik Oddziału: dr n. med. Maciej Chwała
  • zastępca kierownika: dr n. med.  Jacek Radwan
  • pielęgniarka oddziałowa: Sabina Turek