IX Ogólnopolskie Sympozjum i Warsztaty EUS & Endo Live oraz II Warsztaty Endoskopii Pankreatobiliarnej

14 maja 2024

Zdjęcie przedstawia slajd prezentacji multimedialnej poświęconej kadrze medycznej pierwszej sesji zabiegowej

W dniach 10-11 maja br. w Toruniu odbyło się IX Ogólnopolskie Sympozjum i Warsztaty EUS & Endo Live oraz II Warsztaty Endoskopii Pankreatobiliarnej. Spotkanie zgromadziło najlepszych ekspertów z Polski wykonujących zaawansowane procedury endoskopowe.

W trakcie 2 dni przedstawiono i leczono 33 pacjentów, u których wykonano blisko 40 zaawansowanych procedur endoskopowych. Wśród ekspertów reprezentujących chirurgów był prof. Mirosław Szura, kierownik naszych Klinicznych Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Grupę młodych endoskopistów reprezentowała dr Zofia Orzeszko, która w tym roku kończy rezydenturę z chirurgii ogólnej w naszym Szpitalu. Podczas tego spotkania na centralnym, nowoczesnym bloku operacyjnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, eksperci wykonywali zaawansowane procedury endoskopowe z zakresu pola żółciowo-trzustkowego. Wszystkie zabiegi były transmitowane na żywo w sali obrad, która zgromadziła
ok. 250 lekarzy z całego kraju wykonujących zabiegi endoskopowe.

Jesteśmy przekonani, że stały proces podnoszenia kompetencji medycznych przyczyni się do jeszcze lepszego i nowocześniejszego leczenia pacjentów. Planowane wkrótce otwarcie całkowicie odnowionej Pracowni Endoskopowej naszego Szpitala, która została wyposażona w najnowocześniejszy na rynku sprzęt medyczny, będzie kolejnym krokiem na tej drodze.