Kwalifikacja Pacjenta do przyjęcia na Oddział Diagnostyczno-Leczniczy w Krakowie

BCM

11 lutego 2024

Jak wygląda procedura przyjęcia pacjenta na Oddział Diagnostyczno-Leczniczy i co należy ze sobą zabrać? Na kwalifikację składają się 3 etapy, które opisujemy poniżej.

I ETAP: Kwalifikacja Pacjenta do przyjęcia na Oddział Diagnostyczno – Leczniczy

Pacjent kierowany jest do Szpitala po wcześniejszym odbyciu wizyty kwalifikacyjnej u lekarza specjalisty. Wspólnie z Pacjentem, lekarz podejmuje decyzję o niezbędnej do wykonania diagnostyce, zabiegach, ustala dogodny dla Pacjenta termin zabiegu.

W momencie kwalifikacji do leczenia operacyjnego lub pobytu diagnostycznego Pacjent otrzymuje pisemną informację z datą i godziną przyjęcia do szpitala oraz informacje dotyczące przygotowania do hospitalizacji.

W przypadku zlecenia przez lekarza prowadzącego konsultacji anestezjologicznej należy umówić wizytę w Recepcji Szpitala. Rejestracji można dokonać osobiście, telefonicznie (tel. 12 379 73 90), e-mailowo (adres e-mail: informacja@bonifratrzy.krakow.pl) lub za pośrednictwem formularza e-rejestracji dostępnego na stronie www.bonifratrzy.krakow.pl

II ETAP: Przyjęcie na Oddział

W wyznaczonym dniu Pacjent zgłasza się do Sekretariatu Oddziału (budynek B, I p. , winda III, pokój 7.6)

W dniu przyjęcia na Oddział Pacjent przynosi ze sobą:

  • ­dokument tożsamości,
  • wyniki zleconych badań diagnostycznych,
  • zaświadczenie o szczepieniach (WZW B),
  • przybory toaletowe, ręcznik, piżamę lub koszulę nocną, szlafrok, pantofle,
  • przyjmowane leki.

W przypadku rezygnacji z zabiegu prosimy o informację drogą telefoniczną w godz. 7.30-14.00 lub drogą e-mailową na adres.

12 37 97 193

chjd@bonifratrzy.krakow.pl

III etap: Wypis ze szpitala

O terminie wypisu Pacjenta ze Szpitala informuje lekarz prowadzący.

W dniu wypisu Pacjent otrzymuje kartę informacyjną, która zawiera najważniejsze informacje związane z hospitalizacją oraz wskazania dotyczące dalszego sposobu leczenia, oraz ewentualnie odpowiednie zaświadczenie o niezdolności do pracy.

Do wydania takiego zaświadczenia niezbędny jest NIP zakładu pracy Pacjenta. Kartę informacyjną należy zachować i okazywać podczas wizyt kontrolnych w Poradni u lekarza specjalisty.
Wizyty kontrolne pooperacyjne (poszpitalne) zgodnie z ustalonym terminem odbywają się w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskie.