Przedświąteczne, tradycyjne spotkanie opłatkowe

BCM

11 lutego 2024

Fotografia przedstawia stół ze świątecznymi potrawami i niedużą choinką

19 grudnia, zgodnie z coroczną tradycją, w naszym szpitalu odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli pracownicy szpitala, bracia Bonifratrzy oraz zaproszeni goście.

W trakcie uroczystości, przeor łódzkiego zakonu br. Andrzej Zawalski OH oraz dyrektor szpitala dr Mateusz Kuzdak złożyli zebranym serdeczne świąteczno-noworoczne życzenia. W tej wyjątkowej chwili dołączyli do nich prowincjał Zakonu Bonifratrów br. Franciszek Salezy Chmiel OH oraz prezes Bonifraterskiego Centrum Medycznego Stefan Świątkowski.

Prowincjał Franciszek Salezy Chmiel podkreślił istotę świątecznego spotkania, które stanowi wyjątkową okazję do dzielenia się radością, miłością i pokojem wśród naszych codziennych zadań, zarówno w pracy, jak i w domu.

Cieszę się, że dzisiaj możemy się wspólnie spotkać, że jesteśmy wszyscy razem. Niech radość, miłość i pokój panuje pomiędzy Wami w pracy, w domu i na wszystkich odcinkach, które są na Waszej drodze zmierzając ku Panu Bogu. Szczęść Wam Boże – mówił prowincjał.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję podzielić się opłatkiem, składając sobie wzajemne życzenia. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd, degustacji wigilijnych potraw oraz radosnych uśmiechów, które dopełniły atmosferę tego wyjątkowego popołudnia.