Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie uczestniczył w 71 Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich

BCM

11 lutego 2024

W sobotę 23 września br. zakończył się 71 Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich. Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie reprezentowali chirurdzy Klinicznych Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Prof. Mirosław Szura prowadził sesję Sekcji Chirurgii Endoskopowej, podczas której wygłosił wykład o roli sztucznej inteligencji podczas wykonywania badań kolonoskopowych.

Dr Nicole Kantor, rezydentka 3-go roku specjalizacji z chirurgii ogólnej zaprezentowała wyniki leczenia przepuklin pępkowych w naszym Oddziale. Przedstawiła szeroką analizę ponad 1000 pacjentów operowanych w ostatnich 6 latach. Wartość pracy docenił komitet naukowy Kongresu przyznając ” wyróżnienie za najlepszą pracę przysłaną do wygłoszenia” Jesteśmy dumni, że najlepsi polscy chirurdzy docenili pracę naszych lekarzy, a dr Kantor gratulujemy perfekcyjnej prezentacji.

Dr Zofia Orzeszko, reprezentantka 6-go roku chirurgii ogólnej przedstawiła natomiast wyniki leczenia pacjentów z rakiem jelita grubego operowanych w naszym ośrodku, dodatkowo przygotowała pracę dotyczącą satysfakcji pacjentów z obowiązującego w naszym Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej systemu prowadzenia chorych. Pacjent od początku ma swojego lekarza z którym się kontaktuje, który pacjenta operuje, a po zabiegu opiekuje się nim. Dr Orzeszko została wybrana na Przewodniczącą Koła Młodych Chirurgów zrzeszonych przy TCHP. Jest to dla nas zaszczyt i szczerze jej gratulujemy.

Autor: prof. Mirosław Szura