W jakich godzinach można odwiedzać chorych w Hospicjum we Wrocławiu?

BCM

11 lutego 2024

Zdjęcie pielęgniarki, która wybrała się na spacer z pacjentem na wózku inwalidzkim.

Hospicjum to miejsce, które jest przeznaczone dla osób, u których stwierdzono nieuleczalną chorobę, a celem jego działania jest zapewnienie im jak najlepszej opieki w ostatnim okresie życia.

Godziny odwiedzin mogą się różnić w zależności od sytuacji zdrowotnej pacjentów. Aktualnie możecie odwiedzać najbliższych do 19:00. Pacjenci potrzebują nie tylko profesjonalnej opieki medycznej, ale również wsparcia emocjonalnego i duchowego. W związku z tym odwiedziny są bardzo ważnym elementem funkcjonowania hospicjum, ponieważ umożliwiają kontakt pacjentów z rodziną i bliskimi oraz przyczyniają się do ich komfortu psychicznego.

Stosujemy elastyczne podejście do godzin odwiedzin i jesteśmy gotowi dostosować je do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego rodziny. Warto jednak pamiętać, że godziny odwiedzin mogą być ograniczone ze względu na stan zdrowia pacjenta lub jego preferencje dotyczące spokoju i prywatności.

Pamiętajmy, że hospicjum to miejsce, w którym przebywają osoby w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Podczas odwiedzin zachowaj szacunek i delikatność i pamiętaj, że pacjent hospicjum potrzebuje przede wszystkim spokoju i czasu na odpoczynek. Dlatego też, przed planowaną wizytą, warto skonsultować się z personelem medycznym, czy w danym czasie pacjent jest w stanie przyjąć odwiedziny.

W hospicjum obowiązują pewne zasady, takie jak zakaz palenia, spożywania alkoholu czy używania telefonów komórkowych w pomieszczeniach pacjentów.

Kiedy już przyjdzie czas na odwiedziny, warto przede wszystkim skupić się na obecności i wsparciu dla pacjenta. Czas spędzony razem może być cenną okazją do wyrażenia miłości, szacunku i wdzięczności, jaką czujemy wobec osoby chorej. Niezwykle cenna dla chorego jest również rozmowa o codziennych sprawach, o tym, co dzieje się w życiu rodziny, a także o wspomnieniach z przeszłości.