Badania RTG

Ogólne informacje

Badanie radiologiczne – jest to nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie prześwietlanego narządu. Badanie radiologiczne jest krótkie, bezbolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Niemniej jednak nie powinno się wykonywać go częściej niż raz na pół roku.

Pracownia RTG naszego Szpitala dysponuje aparatem ogólnodiagnostycznym z telekomando PRECISION RX (firmy GE Medical umożliwiającym diagnostykę całego ciała. Dzięki wyposażeniu w tor wizyjny (możliwość prześwietlenia) wykonujemy badania z kontrastem przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i grubego), a także urografię.

Zakres badań

Pracownia Radiologiczna oferuje m.in.:

  • badanie kontrastowe – urografia, przewód pokarmowy
  • zdjęcia klatki piersiowej
  • zdjęcia kręgosłupa
  • zdjęcia stawów
  • zdjęcia narządów ruchu

W przypadku badań kontrastowych: urografia, wlew kontrastowy doodbytniczy, pasaż jelita konieczne jest pobranie formularza przygotowania do badania z Recepcji Szpitala lub poniżej.

Bez odpowiedniego przygotowania badanie nie będzie realizowane. Pozostałe badania wykonywane są bez konieczności wcześniejszego przygotowania.

Zobacz, jak przygotować się do badań.

Uwaga! Badania RTG są wykonywane odpłatnie po wcześniejszym zarejestrowaniu się i tylko na podstawie skierowania lub zlecenia lekarskiego.

Do pobrania

Poniżej można pobrać wszystkie potrzebne informacje, dokumenty niezbędne do badań.

Godziny pracy

poniedziałek- piątek: 8:00-19:30