Opieka Senioralna

W Bonifraterskim Centrum Medycznym oferujemy wszechstronną i kompleksową opiekę ukierunkowaną na leczenie objawów postępującej choroby i poprawę jakości życia pacjenta hospicyjnego. Prowadzimy także Dom Seniora, w którym każdy pod fachową opieką będzie mógł przeżyć jesień swojego życia.

Hospicjum Stacjonarne / Oddziały Medycyny Paliatywnej

Zdjęcie lekarz rozmawia z pacjentem

to miejsce w którym profesjonalny zespół z troską i czułością opiekuje się ciężko chorym i umierającym Pacjentem. W Bonifraterskim Centrum Medycznym duży nacisk kładziemy na wsparcie zarówno medyczne, jak i duchowe. Obecność i duże zaangażowanie lekarzy, pielęgniarek i opiekunów medycznych, jak również kapelana, psychologów, terapeutów i wolontariuszy sprawia, że Pacjenci czują się zaopiekowanie w każdej sferze życia. Opieką duchową, psychologiczną, jak i wsparciem merytorycznym obejmujemy także rodziny naszych podopiecznych.

Hospicjum Perinatalne

Zdjęcie kobiety w ciąży, która potrzebuje wsparcia w hospicjum perinatalnym

W trakcie porodu mama i dziecka objęte są wysokospecjalistyczną opieką ginekologiczną, położniczą i neonatologiczną personelu medycznego naszego Szpitala. Poród i opieka nad mamą i dzieckiem odbywa się w komfortowych warunkach, z pomocą nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu.

Hospicja domowe

Zdjęcie lekarz rozmawia z pacjentem

To przestrzeń, w której oferujemy wszechstronną i kompleksową opiekę ukierunkowaną na leczenie objawów postępującej choroby i poprawę jakości życia. Staramy się także łagodzić cierpienia psychiczne, socjalne i duchowe. Profesjonalny zespół medyczny (lekarz, pielęgniarka, psycholog, fizjoterapeuta) opiekuje się nieodpłatnie (w ramach kontraktu z NFZ) pacjentami w ostatniej fazie choroby w ich własnym domu, a także w razie potrzeby udzieli wsparcia ich rodzinom.

Poradnia Medycyny Paliatywnej

Zdjęcie lekarze czytają dokumentację medyczną

jest to miejsce dla osób, których stan ogólny jest stabilny oraz którzy mogą przybyć do poradni medycyny paliatywnej sami lub którzy ze względu na ograniczoną możliwość poruszania się wymagają porad lub wizyt w domu. Żeby zgłosić się do poradni medycyny paliatywnej należy mieć skierowanie do poradni lub hospicjum domowego.

Dom Seniora

Zdjęcie starszego mężczyzny na wózku inwalidzkim. Za nim stoi lekarka i trzyma na jego ramieniu rękę.

To miejsce, w którym zapewniamy całodobową opiekę seniorom, jak również osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym. Naszą misją jest zapewnienie podopiecznym najlepszej opieki, dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdego mieszkańca, przebywającego u nas w ośrodku. Seniorzy mają dostęp do lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, jak również fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, psychologa czy kapelana. Wolontariusze umilają mieszkańcom czas rozmową, spacerami i różnymi aktywnościami. W naszym domu oferujemy przytulne pokoje 1 i 2 osobowe, dostęp do internetu i telewizji, pełne wyżywienie, usługę pralniczą, relaksacyjne spacery w przyklasztornym, pięknym ogrodzie, a przede wszystkim atmosferę bliskości i wspólnoty. Usługi tutaj są świadczone komercyjnie. Zapraszamy na pobyt stały lub czasowy.