Rehabilitacja

W każdym z oddziałów Bonifraterskiego Centrum Medycznego można korzystać z opieki rehabilitacyjnej. BCM prowadzi kilka dużych ośrodków rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej (Katowice, Łódź, Warszawa, Ząbkowice Śląskie, Wrocław, Piaski-Marysin) oraz dwa szpitale rehabilitacyjne: we Wrocławiu i Marysinie-Piaskach (łącznie 200 łóżek), gdzie leczeni są stacjonarnie pacjenci w ciężkich stanach (schorzenia neurologiczne, pacjenci po udarach, wypadkach). Rehabilitacja prowadzona jest także w warunkach domowych – ta forma pomocy skierowana jest do pacjentów niepełnosprawnych oraz mających problemy z dotarciem do placówek medycznych.

Poradnie rehabilitacyjne

Zdjęcie lekarza, który wypisuje leki pacjentowi.

Wysokiej klasy specjaliści rehabilitacji medycznej przeprowadzają kompleksowe badania diagnostyczne, na podstawie których dobierają dla każdego Pacjenta odrębny tryb i zakres fizjoterapii. Pełny program rehabilitacji zawiera również elementy edukacji zdrowotnej ukierunkowanej na propagowanie zasad prawidłowego żywienia oraz podstawowej wiedzy o czynnikach ryzyka w chorobach cywilizacyjnych. Zlecone zabiegi rehabilitacyjne podczas wizyty lekarskiej można zrealizować w każdym z naszych ośrodków, który to oferuje pełną gamę zabiegów rehabilitacyjnych.

Fizjoterapia ambulatoryjna

Zdjęcie lekarza, który bada bark pacjenta

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pełnych pasji i energii. Swoją wiedzę poszerzamy na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, szukając najlepszych i najefektywniejszych metod terapii. Lata pracy w szpitalach klinicznych i poradniach rehabilitacyjnych dostarczyły nam niezbędnego doświadczenia i umiejętności pracy z każdym pacjentem.

Oddział dzienny rehabilitacji ogólnoustrojowej

Zdjęcie lekarza, który rehabilituje pacjenta.

Rehabilitacja w oddziale dziennym realizuje pełną gamę zabiegów rehabilitacyjnych zleconych podczas konsultacji lekarskiej. Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej wynosi od 15 do 30 dni zabiegowych, średnio 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie. Czas trwania rehabilitacji pacjentów z obrzękiem limfatycznym wynosi do 40 dni zabiegowych w roku kalendarzowym.