Bonifraterskie Dni Ortopedyczne w Krakowie

BCM

11 lutego 2024

Z przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie medyczne – Bonifraterskie Dni Ortopedyczne! To unikalna okazja dla specjalistów z dziedziny ortopedii, aby spotkać się i wymienić wiedzą na temat najnowszych trendów, badań i innowacyjnych rozwiązań w swojej dziedzinie.

Konferencja odbędzie się w malowniczym Krakowie, w Szpitalu Zakonu Bonifratrów. To idealne miejsce dla uczestników, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poznać najnowsze techniki i metody leczenia. Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie jest to placówka medyczna, która swoje korzenie ma już od XVI wieku i od samego początku swojego istnienia zajmuje się opieką nad chorymi i potrzebującymi.

W dzisiejszych czasach Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie to nowoczesna placówka medyczna z bogatą tradycją i doświadczeniem. W swojej ofercie posiada szeroki zakres usług medycznych, w tym również ortopedię, która jest jednym z ważniejszych oddziałów szpitala.

Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie to miejsce, gdzie pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę medyczną i wysokiej klasy zabiegi chirurgiczne, wykonywane przez doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii.

Zachęcamy do odwiedzenia Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie i skorzystania z usług medycznych, jakie oferuje. Bonifraterskie Dni Ortopedyczne to doskonała okazja, aby poznać tę placówkę od kuchni i zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ortopedii.

W czasie Bonifraterskich Dni Ortopedycznych będzie można uczestniczyć w różnorodnych prezentacjach, które pozwolą na rozwijanie swoich umiejętności i zdobycie nowych doświadczeń. W ramach konferencji odbędzie się część teoretyczna, podczas której wykładowcy zaprezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ortopedii oraz omówią najważniejsze problemy i wyzwania stojące przed specjalistami tej dziedziny. Przewidziane są również zabiegi na żywo, które będą wykonywane przez zespoły z Krakowa, Łodzi i Katowic. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć zabiegi w czasie rzeczywistym i zadawać pytania specjalistom w trakcie ich trwania.

W trakcie Bonifraterskich Dni Ortopedycznych zespoły ortopedyczne z Krakowa, Łodzi i Katowic zaprezentują trzy procedury medyczne.
Pierwszym z nich będzie rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego – jednego z najważniejszych więzadeł w stawie kolanowym. Zabieg ten jest stosowany w przypadkach urazu lub uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, który może prowadzić do utraty stabilności stawu kolanowego i ograniczenia aktywności fizycznej. Podczas zabiegu ortopedzi zastosują techniki chirurgiczne umożliwiające precyzyjne ustawienie przeszczepu i osiągnięcie stabilizacji stawu kolanowego.

Kolejnym zabiegiem będzie osteotomia kości piszczelowej. Jest to innowacyjna procedura, która pozwala na korekcję deformacji stawu kolanowego i przywrócenie prawidłowej osi kończyny. Zabieg ten może pomóc w przypadkach chorób zwyrodnieniowych stawu kolanowego oraz po urazach.

Trzecim zabiegiem, który zostanie zaprezentowany podczas Bonifraterskich Dni Ortopedycznych, będzie endoprotezoplastyka stawu kolanowego. Jest to jedna z najczęściej wykonywanych procedur ortopedycznych, polegająca na implantacji sztucznej powierzchni stawu w celu przywrócenia funkcji stawu kolanowego u pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi stawu kolanowego lub po urazach.

Wydarzenie jest skierowane do lekarzy specjalistów i rezydentów, fizjoterapeutów oraz studentów medycyny. Bonifraterskie Dni Ortopedyczne to doskonała okazja, aby spotkać się ze specjalistami i poszerzyć swoją wiedzę na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie Ortopedii.

W sobotę w ramach Bonifraterskich Dni Ortopedycznych odbędzie się spotkanie Małopolskiego Towarzystwa Ortopedycznego, co umożliwi bardziej angażującą wymianę doświadczeń oraz wiedzy.

Nie przegap okazji, aby obejrzeć te unikalne zabiegi na żywo i poznać najnowsze techniki stosowane w dziedzinie ortopedii. Do zobaczenia na Bonifraterskich Dniach Ortopedycznych w Krakowie!