Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

W ramach Szpitala działa nowocześnie wyposażony, 6 łóżkowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiT).

W Oddziale leczeni są pacjenci po zabiegach operacyjnych planowych i ostrych oraz pacjenci w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, wymagający intensywnego nadzoru i terapii.

Oddział wyposażony jest w sprzęt zapewniający najlepszy standard leczenia, a lekarze specjaliści w anestezjologii i intensywnej terapii oraz specjalistyczny zespół pielęgniarski, zapewniają właściwą opiekę nad ciężko chorymi pacjentami.

Stanowiska intensywnego nadzoru wyposażone są w respirator, pozwalający leczyć niewydolność oddechową, urządzenia monitorujące, umożliwiające pełne monitorowanie parametrów życiowych, a także niezbędną ilość pomp infuzyjnych do podawania leków. Każde z łóżek zaopatrzone jest w materac przeciwodleżynowy.

Dodatkowym atutem Oddziału jest całodobowy dostęp do pełnego zaplecza diagnostycznego znajdującego się na terenie Szpitala.

Doświadczony zespół lekarski i pielęgniarski w codziennej pracy wykonuje obowiązki związane z leczeniem pacjentów, znieczulaniem chorych do zabiegów operacyjnych oraz terapią bólu. W salach operacyjnych specjaliści anestezjolodzy realizują szeroki zakres znieczuleń do zabiegów chirurgicznych.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii ściśle współpracuje z pozostałymi Oddziałami Szpitala.