Rehabilitacja Kraków

W każdym z oddziałów Bonifraterskiego Centrum Medycznego można korzystać z opieki rehabilitacyjnej. BCM prowadzi kilka dużych ośrodków rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej (Katowice, Łódź, Warszawa, Ząbkowice Śląskie, Wrocław, Piaski-Marysin) oraz dwa szpitale rehabilitacyjne: we Wrocławiu i Marysinie-Piaskach (łącznie 200 łóżek), gdzie leczeni są stacjonarnie pacjenci w ciężkich stanach (schorzenia neurologiczne, pacjenci po udarach, wypadkach). Rehabilitacja prowadzona jest także w warunkach domowych – ta forma pomocy skierowana jest do pacjentów niepełnosprawnych oraz mających problemy z dotarciem do placówek medycznych.

Przy większości z nich działają także poradnie rehabilitacyjne i poradnie specjalistyczne, gdzie można umówić się na wizytę u lekarza odpowiedniej specjalności czy lekarza rehabilitacji.

ul. Trynitarska 11, 31-061 Kraków

Gabinet Fizjoterapii

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pełnych pasji i energii. Swoją wiedzę poszerzamy na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, szukając najlepszych i najefektywniejszych metod terapii.

Więcej informacji

Kadra Medyczna

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pełnych pasji i energii. Swoją wiedzę poszerzamy na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, szukając najlepszych i najefektywniejszych metod terapii.

Więcej informacji

Informacje dla Pacjenta

Na wizytę fizjoterapeutyczną proszę zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz wyniki badań jak: prześwietlenia RTG, rezonans magnetyczny, USG.

Na zabiegi należy ze sobą zabrać wygodny strój, który nie utrudnia ruchów (zalecane krótkie spodenki)

W przypadku zabiegów elektroterapii skóra powinna być czysta i odtłuszczona.

 

Rehabilitacja Kraków

Jakie korzyści zapewnia praca ze specjalistą?

Rehabilitacja stanowi niezwykle istotną część rekonwalescencji w przypadku pacjentów po przebytych urazach i chorobach oraz osób, które przeszły operację. Pozwala przede wszystkim na szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności, co jest szczególnie ważne w przypadku odzyskania niezależności w codziennym życiu. Wykwalifikowani fizjoterapeuci mają specjalistyczną wiedzę na temat budowy anatomicznej człowieka oraz poszczególnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i innych przypadłości wymagających rehabilitacji. Z tego względu współpraca ze specjalistą zapewnia szereg korzyści, a jako główne wskazuje się m.in.:

  • bezpieczne wykonywanie ćwiczeń – fizjoterapeuta instruuje swoich podopiecznych w zakresie prawidłowego wykonywania ćwiczeń oraz poszczególnych ruchów; w ten sposób możliwe jest zapobieganie nadmiernym obciążeniom zwłaszcza w przypadku pacjentów po operacji (na przykład po endoprotezoplastyce stawu biodrowego lub kolanowego) – ryzyko wystąpienia kontuzji lub pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta jest istotnie zminimalizowane,
  • opracowanie spersonalizowanego planu terapeutycznego – specjalista, uwzględniając wiele czynników, takich jak wiek, stan zdrowia czy predyspozycje, jest w stanie dobrać taki zestaw ćwiczeń i metod, które zapewnią jednocześnie bezpieczną i skuteczną terapię ukierunkowaną na dany problem zdrowotny – dzięki takiemu podejściu plan terapii jest dostosowany do konkretnego przypadku,
  • monitorowanie postępów – fizjoterapeuta nieustannie kontroluje postępy podopiecznych, dzięki czemu może dostosowywać trudność i intensywność ćwiczeń do ich aktualnych potrzeb, maksymalizując korzyści i efekty terapii,
  • wsparcie emocjonalne – rehabilitacja często bywa stresującym i długotrwałym procesem, dlatego wsparcie specjalisty stanowi nieocenioną rolę w rekonwalescencji pacjentów – zwiększa ich motywację oraz podnosi pewność siebie, co sprzyja procesowi rekonwalescencji,
  • edukacja podopiecznych na temat ryzyka wystąpienia powikłań, istoty zachowywania regularności w ćwiczeniach oraz zapobiegania urazom – takie podejście promuje zdrowie i profilaktykę wielu schorzeń, a także informuje o czynnikach ryzyka różnych chorób (na przykład o konsekwencjach otyłości, nieprzestrzegania zdrowej diety oraz braku podejmowania jakiejkolwiek aktywności fizycznej),
  • wielokierunkowa pomoc – fizjoterapeuci są wszechstronnymi specjalistami, którzy znają się zarówno na powszechnie występujących urazach, jak i kontuzjach sportowych, chorobach układu mięśniowo-szkieletowego oraz schorzeniach neurologicznych objawiających się problemami z układem ruchu,
  • instrukcje do samodzielnej pracy w domu – najlepsze efekty terapeutyczne zapewnia regularne wykonywanie ćwiczeń; fizjoterapeuta w razie potrzeby może poinstruować pacjenta, jakie ćwiczenia powinien wykonywać samodzielnie w warunkach domowych pomiędzy sesjami terapeutycznymi, a także po zakończeniu rehabilitacji, aby utrzymać efekty i zapobiec kolejnym przypadłościom.

Rehabilitacja Kraków – dlaczego warto z niej skorzystać?

Podjęcie rehabilitacji pod nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników medycznych zapewnia kompleksową pomoc i wsparcie – fizjoterapeuci współpracują także z innymi specjalistami, na przykład dietetykami, psychologami czy lekarzami specjalizującymi się w różnych dziedzinach, dlatego opieka nad pacjentami jest wielokierunkowa i zapewnia maksymalne efekty.

Rehabilitacja jest przeznaczona nie tylko dla osób, które doświadczają dysfunkcji związanych ż układem ruchu, będących skutkiem urazu lub kontuzji, ale także dla pacjentów, którzy z powodu choroby odczuwają przewlekły ból, a ograniczenia ruchowe uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Współpraca ze specjalistami zapewnia ulgę w przypadku takich dolegliwości jak choroby zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne czy objawy wynikające z choroby neurologicznej. Zindywidualizowane podejście pozwala także na lepsze zarządzanie chorobą, a wielu przypadkach także na uniknięcie operacji. Aby zagwarantować zadowalające rezultaty, fizjoterapeuci stosują różne metody terapeutyczne, w tym kinezyterapię, fizykoterapię (hydroterapię, elektroterapię, magnetoterapię i inne), a także masaże oraz terapie manualne.

rehabilitacja Kraków