Dla pacjenta
Informacje dla pacjenta
- Aby skorzystać z zabiegów w naszym ośrodku, pacjent musi posiadać skierowanie do pracowni fizjoterapii o kodzie resortowym 1310.
- Skierowanie jest wystawiane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
- Kwalifikacja do zabiegów odbywa się na wizycie fizjoterapeutycznej.
- Fizjoterapeuta, przeprowadzając wywiad i badanie funkcjonalne dobiera odpowiednie zabiegi dla pacjenta.
- Na wizytę proszę zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz wyniki badań jak: prześwietlenia RTG, rezonans magnetyczny, USG.
- Po wizycie fizjoterapeutycznej w rejestracji planowany jest cykl zabiegów w dogodnym terminie i godzinach dla pacjenta.
- Na zabiegi należy ze sobą zabrać: obuwie zmienne, wygodny strój, ręcznik, a w przypadku zabiegów hydroterapii: krótkie spodenki oraz koszulkę z krótkim rękawkiem.
- W przypadku zabiegów elektroterapii skóra powinna być czysta i odtłuszczona.
Klauzula informacyjna
Zasady udostępniania dokumentacji medycznej
Dokumentacja medyczna może być udostępniona:
- Do wglądu.
- Poprzez sporządzenie jej wyciągów, odpisów, kopii lub wydruków.
- Za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
- Na informatycznym nośniku danych.
W celu uzyskania dokumentacji medycznej prosimy o wypełnienie i złożenie wniosku w Rejestracji Ośrodka od poniedziałku do piątku lub przesłanie na adres
e-mail: rehabilitacja@bonifratrzy.warszawa.pl
Szczegółowych informacji udziela się pod numerem telefonu: 22 390 33 00 lub 533 385 799
Dokumentacja medyczna jest udostępniana:
- Pacjentowi, którego ta dokumentacja dotyczy za okazaniem dowodu tożsamości ze zdjęciem: np.: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy.
- Przedstawicielowi ustawowemu pacjenta za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
- rodzice, do chwili ukończenia przez dziecko 18 lat, za okazaniem swojego dowodu osobistego i metryki urodzenia dziecka,
- opiekunowie ustanowieni przez sąd, za okazaniem stosownego orzeczenia (opieka nad małoletnim, opieka nad niepełnosprawnym lub ubezwłasnowolnionym, kurator itp.).
- Osobie upoważnionej przez pacjenta w dokumentacji medycznej, za okazaniem dowodu tożsamości: np.: dowód osobisty, paszport.
- Po śmierci pacjenta dokumentacja medyczna jest udostępniona osobie upoważnionej przez pacjenta za życia lub osobie, która w chwili zgonu pacjenta była jego przedstawicielem ustawowym lub osobie bliskiej.
Za udostępnienie dokumentacji medycznej pacjentowi albo jego przedstawicielowi ustawowemu po raz pierwszy w żądanym zakresie nie pobiera się opłaty.
Za kolejne udostępnienie dokumentacji medycznej pobiera się opłatę zgodnie z zamieszczonym poniżej cennikiem.
Wzór wniosku jest dostępny poniżej.
Prawa pacjenta
Prawa pacjenta to zbiór norm, które gwarantują poszanowanie godności, autonomii i praw pacjentów w opiece zdrowotnej. Współczesne koncepcje opieki zdrowotnej opierają się na podejściu, w którym pacjent jest aktywnym uczestnikiem procesu leczenia, a nie jedynie biernym odbiorcą medycznych usług. W związku z tym zagwarantowanie pacjentom określonych praw jest niezbędne, aby umożliwić im pełne wykorzystanie swojego potencjału i zwiększenie jakości opieki zdrowotnej.