Poradnia Ziołolecznicza

W gabinecie Poradni Ziołolecznictwa pomoc pacjentom świadczą wykwalifikowani lekarze, a wraz z nimi porad udziela br. Pio Berger OH. Większość preparatów dostępna jest tylko na receptę, którą można uzyskać w trakcie konsultacji, a zrealizować w aptece bonifratrów „Uzdrowienie Chorych”, mieszczącej się w tym samym budynku. W celu uzyskania porady można zgłaszać się bez wcześniejszej rejestracji w godzinach pracy poradni. Prosimy na bieżąco sprawdzać grafik pracy lekarzy, ponieważ godziny przyjęć mogą ulec zmianie.

Klasztor dostępny jest pod telefonem: 12 430 61 22 lub 663 331 712

Apteka Bonifratrów „Uzdrowienie Chorych” dostępna jest pod telefonem: 12 426 80 10

Szpital – informacja dostępny pod telefonem: 12 37 97 377

Poradnia Ziołolecznictwa Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie ul. Krakowska 50, 31-066 Kraków
(wejście wspólne z Apteką Bonifratrów „Uzdrowienie Chorych”)

Godziny pracy Poradni

Grafika obrazuje godziny przyjęć pacjentów w Poradni Ziołolecznictwa

Mieszanki ziołowe nie zastąpią wprawdzie leczenia farmakologicznego, ale są pomocne między innymi przy schorzeniach takich jak:

  • infekcje dróg oddechowych,
  • zaburzenia ze strony układu pokarmowego (np. bóle brzucha, zgaga, zaparcia, wzdęcia etc.),
  • podwyższony poziom cholesterolu,
  • choroby dróg moczowych, oddechowych, skóry,
  • zaburzeniach nerwicowych,
  • bezsenności.

W przypadku leczenia nowotworów skupiamy się przede wszystkim na wspomaganiu leczenia objawowego. Należy również pamiętać, że każda kuracja ziołami nie może być prowadzona bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, ponieważ dopiero lekarz na podstawie wyników badań dobiera odpowiednie leczenie. Zioła stanowią więc znakomite uzupełnienie medykamentów syntetycznych. Ziołolecznictwo to jeszcze jeden znak obecności Bonifratrów w służbie chorym i potrzebującym.

Pacjent zgłaszający się na wizytę w poradni proszony jest o podanie numeru pesel oraz o zabranie:

  • kart wypisowych ze szpitala,
  • aktualnych wyników badań,
  • listy aktualnie przyjmowanych leków.

Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 r. tj. z dnia 28 stycznia 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 186 z późn. zm.) przed pierwszą wizytą w Poradni uprzejmie prosimy o wypełnienie oświadczenia upoważniającego wskazaną osobę do uzyskania informacji dotyczących leczenia. Pobierz formularz upoważnienia.