Co leczymy

Bonifraterskie Centrum Medyczne – w oparciu o duże placówki medyczne i szpitale, jakimi dysponuje w całej Polsce – oferuje kompleksową opiekę medyczną począwszy
od diagnostyki, przez poradnie specjalistyczne, po leczenie szpitale, rehabilitację oraz opiekę hospicyjną i paliatywną. Bonifraterskie szpitale w Łodzi, Krakowie i Katowicach tworzą największy „kompleks szpitalny” w Polsce i są wiodącymi ośrodkami w wielu dziedzinach medycyny, między innymi: chirurgii naczyń i angiologii, ginekologii i położnictwa (w Katowicach funkcjonuje jedyny w Polsce Oddział Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej), ortopedii i okulistyki, kompleksowego leczenia chorób onkologicznych. Każdy szpital dysponuje własnym zapleczem diagnostycznym (badania laboratoryjne i obrazowe).

Przy każdym szpitalu działają różne poradnie specjalistyczne.

BCM prowadzi kilka dużych ośrodków rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej (Katowice, Łódź, Warszawa, Ząbkowice Śląskie, Wrocław, Marysin-Piaski) oraz dwa szpitale rehabilitacyjne: we Wrocławiu i Marysinie-Piaskach (łącznie 200 łóżek), gdzie leczeni są pacjenci w ciężkich stanach (schorzenia neurologiczne, po udarach). W hospicjum stacjonarnym we Wrocławiu i na oddziałach opieki paliatywnej w Łodzi i Katowicach do dyspozycji ciężko chorych pacjentów jest 100 łóżek. BCM prowadzi też sieć hospicjów domowych oraz Dom Geriatryczno-Rehabilitacyjny dla seniorów w Warszawie.

Ortopedia

Prowadzimy pełnoprofilową diagnostykę schorzeń ortopedycznych i urazów narządu ruchu.
Zajmujemy się również kontynuacją leczenia pooperacyjnego po zabiegach ortopedycznych wykonanych w Szpitalu.

Chirurgia

Wykonujemy badania z zakresu chirurgi ogólnej, ambulatoryjnej oraz zabiegi doraźne. Zapraszamy na konsultacje

Okulistyka

Nasz zespół specjalistów niesie pomoc pacjentom, dysponując najwyższej światowej klasy sprzętem na sali operacyjnej i w poradniach specjalistycznych. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób oczu.

Onkologia

W ramach Wieloprofilowego Oddziału Zabiegowego świadczymy odpłatne usługi w zakresie: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, okulistyki oraz urologii.

logo-fundusze-europejskie logo-rzeczpospolita logo-lodzkie logo-unia-europejska