Co leczymy

Bonifraterskie Centrum Medyczne – w oparciu o duże placówki medyczne i szpitale, jakimi dysponuje w całej Polsce – oferuje kompleksową opiekę medyczną począwszy od diagnostyki, przez poradnie specjalistyczne, po leczenie szpitale, rehabilitację oraz opiekę hospicyjną i paliatywną. Bonifraterskie szpitale w Łodzi, Krakowie i Katowicach tworzą największy „kompleks szpitalny” w Polsce i są wiodącymi ośrodkami w wielu dziedzinach medycyny, między innymi: chirurgii naczyń i angiologii, ginekologii i położnictwa (w Katowicach funkcjonuje jedyny w Polsce Oddział Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej), ortopedii i okulistyki, kompleksowego leczenia chorób onkologicznych. Każdy szpital dysponuje własnym zapleczem diagnostycznym (badania laboratoryjne i obrazowe).

Przy każdym szpitalu działają różne poradnie specjalistyczne.

BCM prowadzi kilka dużych ośrodków rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej (Katowice, Łódź, Warszawa, Ząbkowice Śląskie, Wrocław, Marysin-Piaski) oraz dwa szpitale rehabilitacyjne: we Wrocławiu i Marysinie-Piaskach (łącznie 200 łóżek), gdzie leczeni są pacjenci w ciężkich stanach (schorzenia neurologiczne, po udarach). W hospicjum stacjonarnym we Wrocławiu i na oddziałach opieki paliatywnej w Łodzi i Katowicach do dyspozycji ciężko chorych pacjentów jest 100 łóżek. BCM prowadzi też sieć hospicjów domowych oraz Dom Geriatryczno-Rehabilitacyjny dla seniorów w Warszawie.

Ortopedia

Ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem zaburzeniom układu ruchu, w tym kości, stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł. W leczeniu schorzeń ortopedycznych stosuje się różne metody, takie jak leczenie farmakologiczne, fizjoterapię, ortezowanie, rehabilitację oraz w niektórych przypadkach interwencje chirurgiczne.

Chirurgia Ogólna i Onkologiczna

Chirurgia ogólna to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem oraz zapobieganiem chorobom, które wymagają interwencji chirurgicznej. Chirurgia onkologiczna jest specjalizacją chirurgii, która zajmuje się leczeniem nowotworów złośliwych. W obu dziedzinach chirurgia wymaga dużej precyzji i umiejętności w wykonywaniu operacji. Współcześnie stosowane technologie chirurgiczne umożliwiają wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych procedur chirurgicznych z minimalnymi powikłaniami.

Chirurgia ręki i chirurgia rekonstrukcyjna narządu ruchu

Chirurgia ręki jest interdyscyplinarną dziedziną medycyny łączącą w sobie techniki operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i chirurgii plastycznej.

Rehabilitacja

Rehabilitacja to dziedzina medycyny, która zajmuje się przywracaniem zdrowia i funkcjonalności ciała pacjentów, którzy doświadczyli urazów, chorób lub zabiegów chirurgicznych. Celem rehabilitacji jest poprawa funkcji motorycznych, wzmacnianie mięśni i stawów, przywrócenie równowagi oraz zwiększenie wydolności organizmu.

Zabiegi naczyniowe

Zabiegi naczyniowe to interwencje medyczne przeprowadzane w celu leczenia chorób naczyń krwionośnych, takich jak choroby tętnic, żylaków, miażdżycy oraz niedrożność tętnic i żył. Zabiegi naczyniowe mogą być przeprowadzane zarówno w celach diagnostycznych, jak i leczniczych.

Gastroenterologia

Usuwanie zmian polipowatych przewodu pokarmowego metodą polipektomii i mukozektomii, prowadzimy terapię żylaków przełyku.

Okulistyka

Nasz zespół specjalistów niesie pomoc pacjentom, dysponując najwyższej światowej klasy sprzętem na sali operacyjnej i w poradniach specjalistycznych. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób oczu.

Wieloprofilowy oddział zabiegowy

W ramach Wieloprofilowego Oddziału Zabiegowego świadczymy odpłatne usługi w zakresie: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, okulistyki oraz urologii.