Rehabilitacja Łódź
W każdym z oddziałów Bonifraterskiego Centrum Medycznego można korzystać z opieki rehabilitacyjnej. BCM prowadzi kilka dużych ośrodków rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej (Katowice, Łódź, Warszawa, Ząbkowice Śląskie, Wrocław, Piaski-Marysin) oraz dwa szpitale rehabilitacyjne: we Wrocławiu i Marysinie-Piaskach (łącznie 200 łóżek), gdzie leczeni są stacjonarnie pacjenci w ciężkich stanach (schorzenia neurologiczne, pacjenci po udarach, wypadkach). Rehabilitacja prowadzona jest także w warunkach domowych – ta forma pomocy skierowana jest do pacjentów niepełnosprawnych oraz mających problemy z dotarciem do placówek medycznych.
Przy większości z nich działają także poradnie rehabilitacyjne i poradnie specjalistyczne, gdzie można umówić się na wizytę u lekarza odpowiedniej specjalności czy lekarza rehabilitacji.
Kontakt
Centrum Medyczne im. dr. Wacława Łęckiego przy szpitalu (wejście od ulicy Przedświt) Zobacz na mapie.
Rejestracja telefoniczna do wszystkich poradni: (42) 685 51 77
Zespół
W skład Zespołu Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi wchodzą: Poradnia Rehabilitacyjna, Dział Fizjoterapii, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej. Rehabilitacja mieści się w nowym Centrum Medycznym im. dr. Wacława Łęckiego przy szpitalu (wejście od ulicy Przedświt).
Kierownik Zespołu Rehabilitacji Lecznicze:
- dr n. med. Beata Rechcińska-Roślak
Lekarze Poradni Rehabilitacyjnej:
- dr n. med. Beata Rechcińska-Roślak
- dr n. med. Agnieszka Spinek
- lek. med. Hanna Wasilewska
- lek. med. Ewa Rybarczyk
Lekarze Oddziału Rehabilitacji Dziennej:
- dr n. med. Beata Rechcińska-Roślak
- lek. med. Hanna Wasilewska
Zajmujemy się kompleksowym leczeniem usprawniającym pacjentów ze schorzeniami reumatycznymi, neurologicznymi oraz urazowo-ortopedycznymi. Świadczymy usługi medyczne zarówno w ramach umowy z NFZ, jak i odpłatnie.
Poradnia Rehabilitacyjna
Wysokiej klasy specjaliści rehabilitacji medycznej przeprowadzają kompleksowe badania diagnostyczne, na podstawie których dobierają dla każdego Pacjenta odrębny tryb i zakres fizjoterapii. Pełny program rehabilitacji zawiera również elementy edukacji zdrowotnej ukierunkowanej na propagowanie zasad prawidłowego żywienia oraz podstawowej wiedzy o czynnikach ryzyka w chorobach cywilizacyjnych.
Fizjoterapia Ambulatoryjna
Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pełnych pasji i energii. Swoją wiedzę poszerzamy na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, szukając najlepszych i najefektywniejszych metod terapii.
Oddział Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej
Rehabilitacja w oddziale dziennym realizuje pełną gamę zabiegów rehabilitacyjnych zleconych podczas konsultacji lekarskiej. Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej wynosi od 15 do 30 dni zabiegowych, średnio 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie. Czas trwania rehabilitacji pacjentów z obrzękiem limfatycznym wynosi do 40 dni zabiegowych w roku kalendarzowym.
Rehablitacja domowa
Świadczenia fizjoterapeutyczne w warunkach domowych udzielane są pacjentom, którzy ze względu na brak możliwości samodzielnego przemieszczania się nie mogą dotrzeć na zabiegi w warunkach ambulatoryjnych, a wymagają rehabilitacji.