Poradnia Ziołolecznicza

Od 1 sierpnia 2019 r. Poradnia Ziołolecznicza Zakonu Bonifratrów przyjmuje pacjentów w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS) naszego szpitala. Miejsce udzielania świadczeń nie uległo zmianie (Poradnia Ziołolecznicza, wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich 61a).

Od dnia 1 września 2019 r. oferujemy nasze porady w formie pakietów.

Poradnia Ziołolecznicza w ramach łódzkiego Konwentu Bonifratrów działa nieprzerwanie od 1945 r. Kontynuuje ona tradycję wileńskiego ziołolecznictwa prowadzonego od dawna przez „Dobrych Braci”.

Leczenie oparte jest na mieszankach ziołowych, nalewkach oraz innych preparatach skomponowanych i wytwarzanych według oryginalnej, tradycyjnej receptury zakonnej. Porad z zakresu ziołolecznictwa udzielają wykwalifikowani lekarze mający w tym wieloletnie doświadczenie. Swoje wykształcenie medyczne łączą z przekazaną przez zakonników wielowiekową wiedzą zielarską. Wszystkie przepisane recepty można zrealizować w bonifraterskiej Aptece Ziołoleczniczej.

Naszą intencją nie jest zastąpienie fitoterapią innych metod stosowanych we współczesnej medycynie, ale znalezienie dla niej odpowiedniego miejsca.
Leki pochodzenia roślinnego mogą stanowić skuteczne uzupełnienie stosowanego już leczenia farmakologicznego zaleconego przez lekarzy rodzinnych czy specjalistów. Istotne dla nas jest to, by pacjenci, którzy chcą skutecznie leczyć się ziołami, używali ich racjonalne i bezpiecznie.

Rejestracja dostępna jest pod telefonem: 42 685 51 17

Harmonogram pracy Poradni Ziołoleczniczej

Okresowo godziny pracy Poradni Ziołoleczniczej mogą ulegać zmianie. Kilka dni przed planowanym przyjściem prosimy o kontakt telefoniczny do rejestracji poradni: 42 685 51 17 w celu uzyskania szczegółowych informacji o zasadach i godzinach przyjęć.

Rejestracja udziela każdorazowo informacji o zasadach udzielania porad, cenach i pakietach  cenowych oraz o aktualnych godzinach przyjęć lekarzy i wszelkich ewentualnych zmianach (np. dotyczących obsady Poradni w soboty czy w okresach urlopowych).

Kadra medyczna poradni

  • lek. Marcin Samosiej

Godziny pracy Apteki Ziołoleczniczej

poniedziałek – piątek 8.00 – 18.00

soboty 9.00 – 14.00

Do rejestracji każdego pacjenta i przepisania recepty niezbędne są podstawowe dane osobowe: imię i nazwisko, aktualny adres zamieszkania (z kodem pocztowym), numer PESEL lub numer paszportu w przypadku obcokrajowców.

Prosimy zgłaszających się na wizytę w Poradni o zabranie ze sobą posiadanej dokumentacji medycznej: kart wypisowych ze szpitala, wyników badań (aktualnych i starszych), listy aktualnie przyjmowanych leków, recept z poprzednich wizyt w naszej poradni.

UWAGA: Nie udzielamy porad z zakresu ziołolecznictwa telefonicznie ani za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak również nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej.