Poradnia Kardiologiczna
Poradnia kardiologiczna zajmuje się zapobieganiem, diagnostyką i leczeniem i chorób układu krążenia. Wizyta w poradni kardiologicznej jest szczególnie potrzebna osobom, u których występują czynniki ryzyka chorób serca i naczyń krwionośnych, takie jak palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, cukrzyca czy otyłość.
W poradni kardiologicznej w zależności od wyniku analizy klinicznej lekarz może zlecić pacjentowi dodatkowe badania diagnostyczne, takie jak na przykład EKG, holter EKG, holter ciśnienia tętniczego , echokardiografia, test wysiłkowy czy badania laboratoryjne.
W celu umówienia się na wizytę bardzo prosimy o dokonanie wcześniej rejestracji telefonicznej lub osobistej w Rejestracji Przychodni:
22 390 33 00
ul. Sapieżyńska 3, 00-215 Warszawa
Kadra medyczna
- lek. Joanna Potocka
środa 15.00-18.00
- lek. Grażyna Święcicka-Ludwiczak
czwartek 14.00-17.00
- lek. Sławomir Sypuła
poniedziałek 17.00-19.30
wtorek 7.20-12.00
- lek. Mieczysław Kopacz
wtorek 15.40-18.00
- lek. Renata Dawidowska
poniedziałek 11.00-15.00
- lek. Joanna Barczyńska
piątek 9:00-14.00
- lek. Marek Tadeusz Świdziński
poniedziałek 11.00-13.00
Dowiedz się więcej o naszych lekarzach
lek. Renata Dawidowska
Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie lekarskie zdobywałam pracując 10 lat w Klinice Kardiologii SP CSK WUM przyul. Banacha 1a. Uzyskałam najpierw specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych a następnie kardiologii. W Bonifraterskim Centrum Medycznym przeprowadzam konsultacje kardiologiczne oraz oceniam zapisy EKG spoczynkowe i w testach wysiłkowych.
lek. Joanna Barczyńska
Jestem kardiologiem i specjalistą chorób wewnętrznych, z ponad dwudziestoletnim stażem. W leczeniu pacjentów obok farmakoterapii i technik inwazyjnych stosuję także terapeutyczną dietę i intensywną modyfikację stylu życia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Wolskim od 1998r. na Oddziale Kardiologii i pełniąc dyżury w Kardiologicznej i Ogólnej Izbie Przyjęć, a następnie w Instytucie Kardiologii na ul. Spartańskiej w Klinice Choroby Wieńcowej.
Należę do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (do Sekcji: Echokardiografii, Kardiologii Sportowej, Wad Zastawkowych Serca, Prewencji i Epidemiologii) oraz do EuropeanSociety of Cardiology. Jedną z dziedzin mojej działalności jest także kompleksowa opieka nad kobietami ciężarnymi i sportowcami. Prowadzę badania naukowe dotyczące wpływu stosowanej diety na zdrowie. W Bonifraterskim Centrum Medycznym prowadzę obecnie poradnictwo w zakresie medycyny żywienia i stylu życia.
Opierając się na badaniach naukowych oraz własnych wieloletnich obserwacjach, stosuję terapię dietą szczególnie w nadciśnieniu tętniczym, chorobie wieńcowej, miażdżycy naczyń, hipercholesterolemii, w chorobach autoimmunologicznych (m.in. w RZS, zapalenie Hashimoto, SM, wrzodziejącym zapaleniu jelita, łuszczycy), w cukrzycy typu 2, we wspieraniu leczenia bezpłodności, w chorobie Parkinsona, w migrenach. Za istotne uważam też eliminację szkodliwych substancji (zarówno z pożywienia, jak i z kosmetyków i domowej chemii), wskazuję jak zredukować narażenie na niekorzystne promieniowanie elektromagnetyczne. Wspieram pacjentów w podejmowaniu zdrowej aktywności fizycznej i redukcji stresu. Moje hobby to chodzenie po górach, szachy, gitara, dobry film, trening fizyczny.
lek. Marek Tadeusz Świdziński
Jestem Specjalistą Drugiego Stopnia Kardiologii i Chorób Wewnętrznych. Absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie – 1979 r. Staż w Klinice Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim w Warszawie odbywałem do 1982 r. Od 1983 r. zostałem pracownikiem Szpitala Bielańskiego w Warszawie zatrudniany na stanowiskach:
- Kierownik Oddziału Reanimacyjnego,
- Ordynator II Oddziału Chorób Wewnętrznych,
- Zastępca Ordynatora Klinicznego Oddziału Kardiologicznego Szpitala Bielańskiego – Filii Instytutu Kardiologii w Aninie.
Po wieloletniej pracy, łącznie z pełnieniem dyżurów w Pododdziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej posiadam doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorych z:
- zespołami wieńcowymi w tym z zawałem i po zawale serca,
- nadciśnieniem tętniczym,
- wadami serca,
- zapaleniem mięśnia serca i osierdzia,
- niewydolnością serca,
- zaburzeniami rytmu serca w tym z migotaniem przedsionków,
- zaburzeniami metabolicznymi.