Poradnia Neurologiczna

Poradnia Neurologiczna zajmuje się zapobieganiem, diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego, a więc schorzeń mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych oraz zaburzeń przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. W naszej Poradni prowadzimy jednocześnie leczenie toksyną botulinową migreny przewlekłej, dystonii ogniskowej i połowiczego kurczu twarzy. Wśród pacjentów z dystonią ogniskową najczęściej ostrzykiwanitoksyną botulinową są pacjenci z kurczem powiek, kręczem karku oraz dystonią twarzy.

Sprawdź cennik Poradni!

W celu umówienia się na wizytę bardzo prosimy o dokonanie wcześniej rejestracji telefonicznej lub osobistej w Rejestracji Przychodni:

22 390 33 00

ul. Sapieżyńska 3, 00-215 Warszawa

Kadra medyczna

  • dr n.med. Maria Anna Wieczorkiewicz

wtorek 10.00-12.00

czwartek 16.00-18.00

  • lek. Joanna Bartosik – Majewska

poniedziałek 16.00-18.15

  • dr n.med. Dariusz Szabela (leczenie toksyną botulinową)

piątek 10.00-13.00

Dowiedz się więcej o naszych lekarzach

dr n.med. Maria Anna Wieczorkiewicz

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Całe moje życie zawodowe związane było z Instytutem Psychiatrii i Neurologii, gdzie uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych i II stopień z neurologii. W Klinice Neurologii IPiN pełniłam funkcję adiunkta, a po zdaniu egzaminu na II stopień specjalizacji z rehabilitacji medycznej, objęłam stanowisko kierownika Zespołu Rehabilitacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Jako pracownik naukowy Instytutu uczestniczyłam w licznych kongresach i zjazdach medycznych. Odbyłam także staż w Norwegii, w Sandvice koło Oslo. Pracę w Instytucie zawsze łączyłam z praktyką lekarską w przychodniach.

Przyjmowałam pacjentów m.in. w Spółdzielni Lekarskiej „Zdrowie”, Ambulatorium Narodowego Banku Polskiego, a od 15 lat należę do zespołu lekarzy specjalistów Bonifraterskiego Centrum Medycznego. Praca w tej placówce pozwala na pełne wykorzystanie mojej medycznej wiedzy i bogatego doświadczenia zawodowego, a kontakt z pacjentami daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia.

lek. Joanna Bartosik – Majewska

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Posiadam II stopień specjalizacji z neurologii. Ukończyłam kurs interpretacji badań EEG. Moje szczególne zainteresowania to: bóle głowy, padaczki, zespoły nerwicowe, zaburzenia snu oraz zespoły bólowe kręgosłupa. Posiadam wieloletnie doświadczenie kliniczne nabyte w pracy w wielu ośrodkach klinicznych o różnym profilu specjalizacji.

Aby skutecznie pomagać pacjentom, systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych.

dr n.med. Dariusz Szabela

Dyplom lekarza otrzymałem w 1987 roku na Akademii Medycznej w Gdańsku, a tytuł doktora nauk medycznych w 1995 roku na Akademii Medycznej w Łodzi. Doświadczenie lekarskie i akademickie zdobywałem w kilku ośrodkach krajowych (Bydgoszcz, Zgierz, Łódź, Muszyna, Warszawa, Konstancin-Jeziorna) i zagranicznych (Berlin, Würzburg, Stuttgart, Monachium, Zurych). Wiedzę lekarską poszerzałem i uzupełniałem stażami i kursami w zakresie akupunktury (Warszawa, Pekin, Zhengzhou), terapii manualnej (Tokio, Zurych), metody McKenzie`go (Poznań) jak i hirudoterapii (CM Parmed w Trzebnicy). Podejmowałem także próby (CKR w Konstancinie-Jeziorna) wspomagania leczenia szpitalnego pacjentów uznanymi (m.in. sprawdzonymi w wieloośrodkowych badaniach klinicznych) preparatami ziołowymi.

Specjalizację z neurologii rozpocząłem w mieście rodzinnym w 1988 roku w Klinice Neurologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy, ale w 1990 roku przeniosłem się do aglomeracji łódzkiej, gdzie pod kierunkiem profesora Wojciech Spita w 1996 roku zostałem specjalistą neurologii (Oddział Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu / Pracownia Neurofizjologii Kliniki Neurochirurgii AM w Łodzi). W 2001 roku zdałem także egzamin specjalizacyjny z rehabilitacji medycznej (Oddział Rehabilitacji Szpitala Miejskiego im. Karola Jonschera w Łodzi / Oddział Rehabilitacji Neurologicznej IPIN w Warszawie). W 2002 roku wyjechałem na roczny kontrakt do pracy jako dyrektor oraz ordynator Oddziału RehabilitacjiSanatorium Uzdrowiskowego wMuszynie.

W 2003 roku wróciłem do Łodzi i rozpocząłem pracę jako adiunkt w Zakładzie Medycyny Fizykalnej Katedry Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego, gdzie po stażu w Ciechocinku w Katedrze i Klinice Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2006 roku otrzymałem tytuł specjalisty balneoklimatologii i medycyny fizykalnej. W 2009 wróciłem do miasta rodzinnego, gdzie zostałem zatrudniony na stanowisku dyrektora d.s. medycznych Szpitala MSWiA w Bydgoszczy.

Od 2010 roku, kiedy przeniosłem się do aglomeracji warszawskiej do roku 2016 pracowałem w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej i Poradni Neurologicznej CKR w Konstancinie-Jeziorna. Od 2017 roku, w ramach specjalistycznej praktyki lekarskiej pracuję między innymi w Centrum Medycznym Bonifratrów w Warszawie – w Poradni Neurologicznej i Poradni Ziołolecznictwa. Od 2018 roku piastuję także stanowisko dyrektora medycznego Centrum Medycznego Bonifratrów w Warszawie. Pracuje również w Poradni Neurologicznej Szpitala Wolskiego, a w jego Oddziale Neurologicznym prowadzę pacjentów z dystonią ogniskową leczonych iniekcjami toksyny botulinowej. Podczas kształcenia podyplomowego ukończyłem szereg krajowych i zagranicznych kursów i szkoleń w zakresie diagnostyki i leczenia chorób neurologicznych, w tym terapii toksyną botulinową oraz w zakresie postępowania rehabilitacyjnego jak i balneologicznego.

Jestem autorem monografii ,,Potencjały wywołane w praktyce lekarskiej” (ŁTN, 1999), za którą otrzymałem w 2000 roku nagrodę Ministra Zdrowia, a także współautorem dwóch rozdziałów w podręczniku Profesora W.Z. Traczyka ,, Fizjologia stosowana – diagnostyka czynnościowa człowieka” (PZWL, 1999). Należę do Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych a także do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Neurologia Warszawa – diagnostyka i leczenie

Nasza poradnia neurologiczna oferuje opiekę medyczną opartą na solidnych podstawach wiedzy medycznej, doświadczeniu klinicznym oraz zrozumieniu potrzeb pacjentów. Rozumiemy, jak ważne jest wsparcie i empatia w procesie leczenia chorób neurologicznych, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci czuli się zrozumiani i bezpieczni.

Jeśli doświadczają Państwo problemów neurologicznych lub potrzebują konsultacji specjalistycznej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą poradnią. Umówienie wizyty jest możliwe telefonicznie lub osobiście w rejestracji przychodni.