Poradnia Patomorfologii

W Poradni Patomorfologii oferujemy możliwość wykonywania badań histopatologicznych z materiału pobranego przez chirurga jak i drogą biopsji cienkoigłowej wykonywanej przez patomorfologa pod kontrolą ultrasonograficzną (USG).

Biopsja pozwala na pobranie i ocenę zmienionych chorobowo tkanek w obrębie tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych, piersi czy tkanek miękkich. W naszej placówce istnieje możliwość wykonania biopsji cienkoigłowej w trybie CITO - wynik następnego dnia po godzinie 18:00

Szybka diagnoza pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie leczenia, co jest szczególnie ważne w przypadku wykrycia złośliwych zmian.

Sprawdź cennik Poradni!

W celu umówienia się na wizytę bardzo prosimy o dokonanie wcześniej rejestracji telefonicznej lub osobistej w Rejestracji Przychodni:

22 390 33 00

ul. Sapieżyńska 3, 00-215 Warszawa

Kadra medyczna

  • dr hab. n. med. Łukasz Koperski

środa 8.30-9.45

Dowiedz się więcej o naszych lekarzach

Badanie wykonuje patomorfolog dr hab. n. med. Łukasz Koperski – ekspert w zakresie patomorfologii, histopatologii i cytopatologii. W ramach praktyki lekarskiej specjalizuje się w biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej, ze szczególnym uwzględnieniem cytodiagnostyki tarczycy, piersi, ślinianek, węzłów chłonnych.Od 2001 roku zajmuje się pełną procedurą BACC, obejmującą ocenę kliniczną, pobranie pod kontrolą USG (we współpracy z ultrasonografistą) materiału cytologicznego, wykonanie rozmazów, ocenę mikroskopową, a następnie sformułowanie wniosku diagnostycznego i raportu z badania. Samodzielnie wykonuje i ocenia 1000-1200 biopsji rocznie.

Lekarze ultrasonografiści przy biopsji cienkoigłowej:

  • lek. Marcin Żach – specjalizacja z endokrynologii i chorób wewnętrznych.
    Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Utrasonograficznego.
  • lek. Anna Skowrońska-Szcześniak – specjalizacja z endokrynologii.
    Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie ultrasonografii ogólnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Europejskiej Federacji Towarzystw Ultrasonograficznych (EFSUMB).