Poradnia Kardiologiczna

Poradnia kardiologiczna zajmuje się zapobieganiem, diagnostyką i leczeniem i chorób układu krążenia. Wizyta w poradni kardiologicznej jest szczególnie potrzebna osobom, u których występują czynniki ryzyka chorób serca i naczyń krwionośnych, takie jak palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, cukrzyca czy otyłość.

W poradni kardiologicznej w zależności od wyniku analizy klinicznej lekarz może zlecić pacjentowi dodatkowe badania diagnostyczne, takie jak na przykład EKG, holter EKG, holter ciśnienia tętniczego , echokardiografia, test wysiłkowy czy badania laboratoryjne.

Sprawdź cennik Poradni!

W celu umówienia się na wizytę bardzo prosimy o dokonanie wcześniej rejestracji telefonicznej lub osobistej w Rejestracji Przychodni:

22 390 33 00

ul. Sapieżyńska 3, 00-215 Warszawa

Kadra medyczna

 • lek. Joanna Potocka

środa 15.00-18.00

 • lek. Grażyna Święcicka-Ludwiczak

czwartek 14.00-17.00

 • lek. Sławomir Sypuła

poniedziałek 17.00-19.30

wtorek 7.20-12.00

 • lek. Mieczysław Kopacz

wtorek 15.40-18.00

 • lek. Renata Dawidowska

poniedziałek 11.00-15.00

 • lek. Joanna Barczyńska

piątek 9:00-14.00

 • lek. Marek Tadeusz Świdziński

poniedziałek 11.00-13.00

Dowiedz się więcej o naszych lekarzach

lek. Renata Dawidowska

Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie lekarskie zdobywałam pracując 10 lat w Klinice Kardiologii SP CSK WUM przyul. Banacha 1a. Uzyskałam najpierw specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych a następnie kardiologii. W Bonifraterskim Centrum Medycznym przeprowadzam konsultacje kardiologiczne oraz oceniam zapisy EKG spoczynkowe i w testach wysiłkowych.

lek. Joanna Barczyńska

Jestem kardiologiem i specjalistą chorób wewnętrznych, z ponad dwudziestoletnim stażem. W leczeniu pacjentów obok farmakoterapii i technik inwazyjnych stosuję także terapeutyczną dietę i intensywną modyfikację stylu życia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Wolskim od 1998r. na Oddziale Kardiologii i pełniąc dyżury w Kardiologicznej i Ogólnej Izbie Przyjęć, a następnie w Instytucie Kardiologii na ul. Spartańskiej w Klinice Choroby Wieńcowej.

Należę do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (do Sekcji: Echokardiografii, Kardiologii Sportowej, Wad Zastawkowych Serca, Prewencji i Epidemiologii) oraz do EuropeanSociety of Cardiology. Jedną z dziedzin mojej działalności jest także kompleksowa opieka nad kobietami ciężarnymi i sportowcami. Prowadzę badania naukowe dotyczące wpływu stosowanej diety na zdrowie. W Bonifraterskim Centrum Medycznym prowadzę obecnie poradnictwo w zakresie medycyny żywienia i stylu życia.

Opierając się na badaniach naukowych oraz własnych wieloletnich obserwacjach, stosuję terapię dietą szczególnie w nadciśnieniu tętniczym, chorobie wieńcowej, miażdżycy naczyń, hipercholesterolemii, w chorobach autoimmunologicznych (m.in. w RZS, zapalenie Hashimoto, SM, wrzodziejącym zapaleniu jelita, łuszczycy), w cukrzycy typu 2, we wspieraniu leczenia bezpłodności, w chorobie Parkinsona, w migrenach. Za istotne uważam też eliminację szkodliwych substancji (zarówno z pożywienia, jak i z kosmetyków i domowej chemii), wskazuję jak zredukować narażenie na niekorzystne promieniowanie elektromagnetyczne. Wspieram pacjentów w podejmowaniu zdrowej aktywności fizycznej i redukcji stresu. Moje hobby to chodzenie po górach, szachy, gitara, dobry film, trening fizyczny.

lek. Marek Tadeusz Świdziński

Jestem Specjalistą Drugiego Stopnia Kardiologii i Chorób Wewnętrznych. Absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie – 1979 r. Staż w Klinice Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim w Warszawie odbywałem do 1982 r. Od 1983 r. zostałem pracownikiem Szpitala Bielańskiego w Warszawie zatrudniany na stanowiskach:

 • Kierownik Oddziału Reanimacyjnego,
 • Ordynator II Oddziału Chorób Wewnętrznych,
 • Zastępca Ordynatora Klinicznego Oddziału Kardiologicznego Szpitala Bielańskiego – Filii Instytutu Kardiologii w Aninie.

Po wieloletniej pracy, łącznie z pełnieniem dyżurów w Pododdziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej posiadam doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorych z:

 • zespołami wieńcowymi w tym z zawałem i po zawale serca,
 • nadciśnieniem tętniczym,
 • wadami serca,
 • zapaleniem mięśnia serca i osierdzia,
 • niewydolnością serca,
 • zaburzeniami rytmu serca w tym z migotaniem przedsionków,
 • zaburzeniami metabolicznymi.